O nas

Transportem zajmujemy się od 20 lat. Po tym jak zakończyliśmy pełnienie funkcji inspektorów ITD założyliśmy współpracujące ze sobą firmy Tachoster i Tachostart mające za cel poprawne rozliczanie i ewidencjonowanie czasu pracy kierowcy, jak i opiekę i przygotowanie  firm z sektora TSL do kontroli PIP, ITD, ZUS itp. Oraz skuteczne odwoływanie się od kar na terenie UE.

W 2020 r. Połączyliśmy siły tworząc TACHOTEAM, czyli firmę, w której zawarliśmy nowe koncepcje – wspieranie przedsiębiorców i ich kierowców jeszcze bardziej kompleksowym podejściem do niełatwej branży, jaką niewątpliwie jest TSL.

Stale podążamy za zmianami zachodzącymi w transporcie rodzimym i europejskim stale informując o tym wszystkich sympatyków transportu.

Nakręciliśmy również serię filmów instruktażowych dla kierowców(—>youtube – tachoteam), którą stale powiększamy  starając się zaspokoić potrzeby rynku.

Poznaj nas

2

Absolwent  Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Narodowego na Akademii Pomorskiej.

Współwłaściciel TACHOTEAM Sp. z o.o. (wcześniej właściciel TachoSter).

Tachoekspert z zakresu czasu pracy kierowców.

Praktyk i teoretyk.

Ekspert we wdrażaniu uregulowań wewnętrznych tj. prawidłowo skonstruowanych umów o pracę z kierowcami, regulaminów i obwieszczeń.

Wykładowca zagadnień czasu pracy kierowców.

8 lat piastowania stanowiska Inspektora ITD sprawiło, iż problemy i błędy przedsiębiorców i ich kierowców znane są mu w każdym zakresie.

1

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji w Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.

Tytuł magistra pedagogiki uzyskał na Akademii Pomorskiej w Słupsku.

BranżęTSL zna od podszewki, przechodząc przez kolejne jej szczeble i poznając zawiłości z pierwszej ręki.

Przygodę z transportem zaczął 2001 roku jako kierowca autokaru wycieczkowego. Następnie podjął się pracy kierowcy-mechanika polskiego autobusu – Autosan w Rolniczym Kombinacie Spółdzielczym.
Od 2005 r. do 2008 r. jako kierowca samochodu ciężarowego przemierzał polskie drogi dla jednej z większych firm spożywczych w celu sprawnej dostawy ich produktów do miejsc przeznaczenia.

Po tych doświadczeniach zdał sobie sprawę, jak wielką odpowiedzialność biorą na siebie kierowcy i przedsiębiorcy w trakcie wykonywania przewozu towarów i ludzi, z jakimi konsekwencjami wiąże się nieznajomość przepisów i jak wiele czynników wpływa na efektywne i optymalne działanie w branży TSL.

      Nabyte doświadczenie w branży i chęć rozwijania się doprowadziły go do podjęcia decyzji, by zdobyć uprawnienia Inspektora Transportu Drogowego, co ziściło się w roku 2008.

Do 2013 r. pracował na stanowisku kierownika terenowego oddziału w Słupsku. Na codzień mierzył się z nieprawidłowościami i błędami popełnianymi przez kierowców, co prowadziło do kosztownych kontroli w firmach    zatrudniających ich przedsiębiorców.


W 2013r. wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na fachową wiedzę z zakresu rozliczania czasu pracy kierowcy i doradztwa transportowego, założył własną działalność pod nazwą TACHOSTART.


Od  2020 r. współwłaściciel TACHOTEAM Kompleksowa Obsługa Firm Transportowych.

 

Wyspecjalizował się przede wszystkim w pisaniu odwołań od kar i mandatów na terenie kraju i w  UE, jak również skrupulatnym przygotowaniu firm do wszelkiego rodzaju kontroli. Przedsiębiorcy ufają mu do tego stopnia, iż sami nie muszą w nich uczestniczyć, przekazując wszelkie pełnomocnictwa. Wie, które i jak wypełnione dokumenty są dla kluczowe do danej kontroli.

Ekspert od spraw postępowań administracyjnych.

 

  • Tachoekspert z zakresu czasu pracy kierowców praktyk i teoretyk.
  • Wykładowca szkoleń zawodowych dla kierowców w ośrodkach szkoleniowych m.in. Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz szkołach jazdy.
  • Organizator wielu szkoleń kierowców o tematyce czasu pracy kierowców; zasad wykonywania transportu drogowego oraz zasadach kontroli kierowców przez służby kontrolne.
  • Ekspert ds.wdrażania uregulowań wewnętrznych tj.: prawidłowo skonstruowanych umów o pracę z kierowcami, regulaminów, obwieszczeń, zarządzeń i oświadczeń z kierowcami.

 

 

Jego telefon nigdy nie śpi. Odpowiada na każde nawet najbardziej zawiłe pytania. Poprzez swoje praktyczne doświadczenie oraz zdobytą teorie w ITD wie jak przeszkolić i wytłumaczyć  kierowcom, by prawidłowo wykorzystywali normy czasu pracy kierowców, obsługiwali tachograf oraz znali swoje prawa podczas kontroli drogowej.
Wie jakie najczęściej kierowcy popełniają naruszenia. Poprzez swoje doświadczenie potrafi wytłumaczyć kierowcy i skorygować błędy by więcej do nich nie dochodziło.

Jego wiedzy praktycznej ufa również wymiar sprawiedliwości.
Sporządza opinie prawne związane z zarządzeniami sądów.w

Jego dewiza: Nie poddawaj się. Rób wydruki i zawsze się odwołuj!

Tacho team

POZNAJ NAS

0

LAT DOŚWIADCZENIA