CZYSTE KONTO KIEROWCY… ZNOWU PO ROKU!

???????? Rewolucja w punktach karnych! Odkryj nowe (stare) przepisy! ????⚖️
Kierowcy! ???????? Mam dla Was dobre wieści dotyczące zmian w prawie o ruchu drogowym! Nowe przepisy przywracają sytuację prawną sprzed 2022 roku, co oznacza, że:
1️⃣ Punkty karne będą kasowane po roku, a nie po dwóch latach! ????️???? To świetna wiadomość dla osób, które chcą szybciej “oczyścić” swoje konto punktowe.
2️⃣ Kierowcy będą mogli raz na pół roku uczestniczyć w odpłatnym szkoleniu, które pozwoli zredukować 6 punktów karnych. ????⏲️ (Uwaga: nowi kierowcy w ciągu roku od wydania prawa jazdy po raz pierwszy nie będą mogli skorzystać z tej opcji).
3️⃣ Dyrektorzy wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego będą organizować kursy doszkalające na podstawie późniejszych wytycznych. ????????️
4️⃣ Zatrzymane prawo jazdy będzie automatycznie zwracane po okresie, na który zostało zatrzymane, bez konieczności składania wniosku! ????????
???? Nie wszyscy podchodzą entuzjastycznie do tych zmian.
????????‍♂️????TachoTeam przypomina jednak, że w obecnie skonstruowanym prawie, już za dwa wydawać by się mogło nieszkodliwe wykroczenia, można stracić prawo jazdy! ????Nie wchodzimy w polemikę na temat piratów drogowych, bo nie to jest naszym celem. Cieszy fakt, że politycy pochylili się w końcu nad obawami i dylematami kierowców zawodowych między innymi, dla których utrata prawa jazdy na tak długo, może wiązać się z zaprzestaniem uprawiania zawodu.
Ustawa trafi teraz do Senatu, ale warto być na bieżąco z tymi zmianami! ????️????
Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o tych nowościach! ????????
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest