KIEROWCO! CZAS NA… WIOSENNE PORZĄDKI!

???? Po okresie świątecznym, gdy nasze samochody mogły “odetchnąć” na parkingu, czas na powrót do codziennego użytkowania ???????? ????????????️????????
‼️Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nasze pojazdy są fundamentem naszej pracy, a bez nich nasza branża nie istniałaby. Dlatego niezwykle istotne jest, aby regularnie sprawdzać przeglądy i dbać o konserwację ciężarówek, aby utrzymać je w jak najlepszym stanie. ????
???? Przede wszystkim , przed każdym wyjazdem warto poświęcić kilka minut na wnikliwą kontrolę ciężarówki i upewnienie się, że jest gotowa na kolejną trasę. ????
???? Dbajmy także o czystość i pielęgnację swojej ciężarówki. Nie zapominaj o myciu i woskowaniu karoserii, czyszczeniu wnętrza i tapicerki, a także regularnej wymianie filtrów powietrza. Zachowanie czystości silnika i kontrolowanie stanu oleju to również ważne elementy konserwacji. ????
???? Kluczowe są także regularne przeglądy techniczne – upewnijmy się, że masz umówiony termin i przestrzegaj zaleceń producenta. Warto też bacznie sprawdzać stan opon, płynów eksploatacyjnych, hamulców oraz układu wydechowego. ????
???? Pamiętajmy, że troska o ciężarówkę to inwestycja w naszą przyszłość zawodową oraz bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego. ????
????️ Oto nasza lista najlepszych praktyk związanych z dbaniem o pojazd, szczególnie po długiej przerwie. Pamiętajcie, że warto zadbać o nasze “cztery kółka”, aby służyły nam jak najdłużej! ????????
1️⃣ Kontrola płynów – upewnij się, że poziom oleju silnikowego, płynu hamulcowego oraz płynu chłodzącego jest prawidłowy. ⚙️????️
2️⃣ Sprawdzenie opon – sprawdź ciśnienie w oponach oraz ich bieżnik, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na drodze. ????????
3️⃣ Regularne przeglądy – nie bagatelizuj ich, są niezbędne dla bezpieczeństwa Twojego i innych uczestników ruchu drogowego. ????????
4️⃣ Czyszczenie wnętrza i karoserii – upewnij się, że Twój samochód jest czysty, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, aby uniknąć korozji i uszkodzeń. ????????
5️⃣ Sprawdzenie świateł – sprawdź, czy wszystkie światła działają prawidłowo, aby być widocznym na drodze. ????????
5 kluczowymi wskazówkami, jak dbać o swoje ciężarówki, aby utrzymać je w jak najlepszym stanie, zainwestować w swoją przyszłość zawodową i zadbać o bezpieczeństwo na drogach.
???? A TY, jak dbasz o swoje auto? ????
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest