Ukryte koszty outsourcingu

????Ukryte koszty outsourcingu????
???? Chociaż nastroje ostatnich miesięcy oraz zmieniające się przepisy krajowe i unijne nie napawają szczególnym optymizmem dla niezwykle ważnej gałęzi gospodarki jaką jest transport, to daje się również zauważyć niepokojące zjawisko, o którym często słyszymy od właścicieli firm transportowych. Coraz częściej przedsiębiorcę zaskakują niespodziewane, ukryte koszty związane z usługami zewnętrznymi, które wyskakują „jak asy z rękawa” w najmniej spodziewanym momencie, a które bynajmniej nie wynikają z tzw. dżentelmeńskiej umowy bezpośredniej uzgadnianej podczas zawierania umowy. Firmy outsourcingowe, które z założenia powinny wspierać i przejmować żmudne obowiązki przedsiębiorcy związane z obsługą księgową, kadrową, konsultingową czy prawną, nie zawsze odkrywają wszystkie karty na początku relacji z przyszłymi partnerami biznesowymi. To zjawisko jest po części zrozumiałe, ponieważ niejednokrotnie koszty związane z takim serwisem są niejasne i trudne do przewidzenia.
???? Firmy transportowe, podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw, często korzystają z usług firm zewnętrznych, które poprzez swoje działania zdejmują z nich część obowiązków związanych chociażby z księgowością, naliczaniem płac, czasu pracy czy regulacją dokumentacji. Właściciele firm w ten sposób chcą skoncentrować się na swojej podstawowej działalności i oszczędzić czas oraz zasoby na zadaniach, które mogą być wykonane przez specjalistów z zewnątrz.
????????️ Niestety, wiele jednostek outsourcingowych stosuje strategie cenowe, które wprowadzają właścicieli firm w błąd. Przykładowo, cena za usługi księgowe może być niska na pierwszy rzut oka, ale w rzeczywistości ukrywać wiele dodatkowych kosztów, takich jak opłaty za dostęp do programów, pisanie odwołań do organów kontrolnych czy nawet w niektórych przypadkach, dojazd do klienta w celu instalacji aktualizacji oprogramowania, za które klient dopiero co zapłacił. Wiele firm zewnętrznych stosuje również tzw. “umowy na czas nieokreślony”, co oznacza, że cena usług może wzrosnąć w przyszłości, bez konsultacji z klientem.
❌???? Frustrujący dla przedsiębiorcy jest również fakt, iż w momencie „niezadowolenia”, czy utraty zaufania do danej firmy, nie może rozwiązać umowy, gdyż wtedy dopiero okazuje się, że okres wypowiedzenia jest stanowczo za długi, a kara za zerwanie jej – niewspółmiernie wysoka! Doskonale wiemy, jak prawnicy potrafią skonstruować jej treść, by małym drukiem lub niezrozumiałym językiem zawoalować jej rzeczywiste znaczenie. Smutne to i bez wątpienia nie prowadzi do budowania właściwych relacji biznesowych.
????????Taka sytuacja jest nie tylko nieuczciwa, ale również szkodliwa dla firm transportowych i innych przedsiębiorstw, które korzystają z usług outsourcingowych. Ukryte koszty często wpływają na ich budżety i finanse, a także prowadzą do strat wizerunkowych, co w dłuższej perspektywie może negatywnie wpłynąć na rozwój firmy.
⛔️????Do lamusa odchodzi już indywidualne podejście i dbałość o klienta, wzajemne zaufanie i szacunek, a górę bierze chęć jak najwyższego zysku, obwarowana paragrafami, wytykaniem niezrozumienia i nieznajomości prawa.
❓Jak zatem chronić się przed ukrytymi kosztami w ofertach firm zewnętrznych? Przede wszystkim, należy dokładnie czytać i analizować umowy przed podpisaniem ich. Warto również zapytać o wszelkie koszty dodatkowe, które nie są wprost wymienione w ofercie. Nie warto też bać się negocjować warunków umowy, w tym również kosztów współpracy.⁉️
❇️ Podsumowując, ukryte koszty w ofertach firm outsourcingowych mogą powodować wiele problemów dla właścicieli firm transportowych i innych przedsiębiorstw. Dlatego warto zachować czujność i dokładnie przeanalizować umowy oraz koszty przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług outsourcingowych.
⚜️Jako firma specjalizująca się w kompleksowej obsłudze firm transportowych, zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie napotykają przedsiębiorcy w tej branży. Dlatego też od 10 lat dokładamy wszelkich starań, aby już na początku współpracy sytuacja między nami a naszymi partnerami biznesowymi była jasna i przejrzysta. Naszym celem jest zapewnienie Klientom uczciwych i transparentnych warunków współpracy, które przyczyniają się do osiągnięcia sukcesu i rozwoju ich biznesu.
???? Respekt i zaufanie w relacjach z przedsiębiorstwami z dziedziny transportu i nie tylko, są dla nas niezwykle ważne. Dlatego też, staramy się nie tylko oferować wysokiej jakości usługi, ale również działać w sposób etyczny i odpowiedzialny. Nasze podejście opiera się na indywidualnym podejściu do każdego Klienta i budowaniu z nim długotrwałych relacji opartych na zaufaniu i uczciwości.
❣️Szanujmy się nawzajem, to jedyna droga, by transport nie został zdominowany jedynie przez duże firmy, często z obcym kapitałem❣️
Czego i Państwu i sobie życzymy????
Zespół TachoTeam
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest