ŁAPKI NA KIEROWNICY

 

???????????? UWAGA! Biuro Ruchu Drogowego KGP we współpracy z firmą Neptis S.A. oraz Screen Network S.A. przeprowadzą akcję “Łapki” na kierownicę od 22 do 31 marca 2023 r.
???? Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wynikające z korzystania z telefonu podczas prowadzenia pojazdu.
????‍♂️Akcja będzie uzupełnieniem policyjnej operacji “Na drodze – Patrz i słuchaj”, prowadzonej przez cały marzec, której ważnym elementem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na konsekwencje rozproszenia uwagi podczas jazdy.
???????? Przypominamy, że kierowanie pojazdem z telefonem ????wymagającym trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku jest zabronione. Za naruszenie przepisów grozi mandat w wysokości 5️⃣0️⃣0️⃣ zł i 1️⃣2️⃣ punktów karnych.
????‍????‍????‍???? Konsekwencje naruszenia przepisów są bardzo poważne, a spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym może mieć tragiczne skutki. W 2022 roku policjanci ujawnili 52 307 przypadków korzystania z telefonu podczas jazdy.
???? Podczas akcji “Łapki” na kierownicę użytkownicy aplikacji Yanosik otrzymają materiały edukacyjne w formie quizu dotyczące konsekwencji korzystania z telefonu podczas jazdy. Za poprawną odpowiedź na pytania będzie można otrzymać Certyfikat Odpowiedzialnego Kierowcy.
???? Akcja “Łapki” na kierownicę będzie wspierana przez firmę Screen Network S.A. poprzez emisję spotów na ekranach LED rozlokowanych na terenie całego kraju.
???? Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest